FLASH

Zvicër, 29-vjeçari kapet me shpejtësinë 208 km/h në Spreitenbach

Zvicër, 29-vjeçari kapet me shpejtësinë 208 km/h në Spreitenbach

10.04.2023 Zvicër

Në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës policia ka kapur një ngasës në autostradën A1 afër Spreitenbach, raporton policia kantonale në Aargau.

Pak pas mesnatës, radari ka regjistruar një 29-vjeçar nga Cyrihu me një shpejtësi prej 208 kilometrash në orë. Bëhet fjalë për një shkelje të shpejtësisë së lejuar prej 81 kilometrash në orë.

Prokuroria ka nisur një hetim penal, duke sekuestruar automjetin. 29-vjeçari duhet të dorëzojë menjëherë patentën e shoferit.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni