FLASH

Xavi për interesimin e Barcelonës: Jam i fokusuar te Al-Sadd

Xavi për interesimin e Barcelonës: Jam i fokusuar te Al-Sadd

29.10.2021 Lajme

Trajneri spanjoll refuzoi të tërhiqej nga spekulimet që e lidhin atë me punën e Barcelonës.

Largimi i Ronald Koeman nga Barcelona nuk ishte saktësisht një surprizë, por njeriu që ka të ngjarë ta zëvendësojë atë është me Xavi Hernandez që shihet si favoriti i hershëm për të marrë drejtimin, megjithëse vetë njeriu nuk ishte i gatshëm të tërhiqej nga spekulime të tilla, duke sugjeruar fokusin e tij të vetëm në Al-Sadd.

Xavi u takua me drejtuesit e klubit të Katarit të enjten, duke treguar dëshirën e tij për të marrë vendin e lirë të punës në Camp Nou, dhe takimi shkoi mirë me bordin e Al-Sadd duke e bërë të qartë se do ta lejonin atë të largohej për një tarifë blerjeje.

Negocimi i kësaj tarife nuk mendohet të jetë problem, megjithëse klubi katar është i vendosur ta mbajë atë deri pas 3 nëntorit, gjë që do ta pengonte atë të merrte drejtimin e takimit të Los Cules në Champions League me Dynamo Kiev.

“Jam i fokusuar në punën time me Al-Sadd”, shpjegoi Xavi në një konferencë për shtyp. “Nuk mund të flas për asgjë tjetër.”

Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani