FLASH

Skandaloze, Valverde priti në parking dhe goditi me grusht Baena-n

Skandaloze, Valverde priti në parking dhe goditi me grusht Baena-n

09.04.2023 Sport

Ndeshja mes Real Madridit dhe Villarreal-it nuk u mbyll pas bilbilit të kryesorit në fushë.

Shumë media konfirmojnë se në parkingun e “Santiago Bernabeu”-t ka ndodhur edhe një konfrontim fizik mes Federico Valverde dhe Alex Baena.

Real-i u mposht me përmbysje nga Villarreal me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga. Kjo humbje e minutave të fundit dhe fjalët “e tepërta” të Baena-s në drejtim të gruas të Valverde-s kanë “shtyrë” këtë të fundit drejtë një gjesti të shëmtuar.

‘El Chiringuito’ por edhe ‘Marca’ kanë konfirmuar konfrontimin, ku thuhet se ylli i Real Madridit e ka goditur me grusht në fytyrë Baena-n.

Sulmi i Valverde-s ka zënë në befasi lojtarët e Villarreal-it, të cilët në atë kohë festonin tre pikët që i mbajnë gjallë shpresën në luftën për një vend në Ligën e Kampionëve.

Baena dhe më parë ka komentuar mbi abortin e gruas të Valverde-s dhe sipas burimeve të ESPN fraza të tilla janë thënë edhe mbrëmë në duelet e shumta mes dy lojtarëve.

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni