FLASH

Roma mposhtet nga Atalanta

Roma mposhtet nga Atalanta

25.04.2023 Sport

Atalanta ka dalur më e fortë se Roma në përballjen e sotme në Serie A.

Ekipi nga Bergamo ka ftuar me rezultat 3-1. 

Mario Pasalic (39′), Rafael Toloi (74′) dhe Teun Koopmeiners (84′) me golat e tyre siguruan fitoren e Atalantas. 

Golin e vetëm për romakët e ka realizuar Pellegrini (83′). 

Pas kësaj humbje Roma mbetet në pozitën e pestë të tabelës së Serisë A me pesëdhjetë e gjashtë pikë, por jashtë zonës së Champions Leage, ani se brenda asaj të Europa League. Ndërsa Atalanta pas fitores gjendet në pozitën e shtatë me pesëdhjetë e dy pikë.   

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë