FLASH

Policia italiane sekuestron sasi ‘rekord’ të drogës, gjendet kokainë në vlerë 400 milionë euro në brigjet e Sicilisë

Policia italiane sekuestron sasi ‘rekord’ të drogës, gjendet kokainë në vlerë 400 milionë euro në brigjet e Sicilisë

18.04.2023 Itali

Policia italiane ka sekuestruar të hënën dy ton kokainë të gjetur në brigjet lindore të Sicilisë.

Me një vlerë të vlerësuar në rrugë prej më shumë se 400 milionë euro, Guardia di Finanza [Policia Financiare] e Italisë e vlerësoi këtë veprim si një sekuestrim “rekord”.

Policia publikoi videon dhe tha se tregonte drogën e mbështjellë në 70 pako të papërshkueshme nga uji, të mbajtura së bashku nga rrjeta.

Ata thanë se kishin gjetur gjithashtu një pajisje gjurmuese ndezëse të lidhur me drogën.

E pikasur gjatë një patrullimi ajror, kokaina dyshohet nga policia se ishte lënë në det nga një anije mallrash për t’u tërhequr dhe transportuar më pas nga një organizatë kriminale, megjithëse zyrtarët nuk thanë se cili grup, nëse kishte, ishte i dyshuar.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni