FLASH

Nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

Nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

27.10.2021 Aktuale

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se nesër do të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale, të cilat u mbajtën të dielën e 17 tetorit.

Ai ka thënë se rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të Komunave do të shpallen të enjten (nesër), në orën 10:00.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme janë numëruar edhe votat me kusht dhe ato të personave me nevoja të veçanta, ku kandidati i AAK-së për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj renditet i pari me 192 vota, pasuar nga kandidati i LDK-së Ardian Shala me 79 vota, Salih Zyba 42 dhe Murtez Zekolli 33.

Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni