FLASH

Moti i keq në Itali, humbin jetën 3 persona, 4 të tjerë të zhdukur

Moti i keq në Itali, humbin jetën 3 persona, 4 të tjerë të zhdukur

17.05.2023 Itali

Zona e Emilia Romagna në Itali është përfshirë sërish nga reshje të dendura shiu.

Sipas mediave italiane 3 persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë raportohet se janë zhdukur.

Një situatë kritike paraqitet edhe në Bolonja, pasi një përrua ka dalë nga shtrati dhe ka përmbytur një nga rrugët kryesore, duke bllokuar kështu qarkullimin.

Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të mos lëvizin dhe të mos kalojnë në A14 në seksionin Romagna.

Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër