FLASH

McGregor Vs. Chandler: Lufta E Fjalëve Vazhdon

McGregor Vs. Chandler: Lufta E Fjalëve Vazhdon

12.04.2023 Sport

Përballja e shumëpritur mes Conor McGregor dhe Michael Chandler do të zhvillohet më vonë këtë vit, me një datë specifike ende për t’u shpallur.

Fansat në të gjithë botën po presin me padurim kthimin e artistit irlandez me nokaut në tetëkëndësh pas një pauze dyvjeçare dhe përplasja e tij me Chandler premton të jetë një aferë shpërthyese.

Chandler, i njohur si ‘Iron Mike’, i ka hedhur dorezat McGregor-it, por irlandezi i ka hedhur poshtë kërcënimet e tij të fundit. Megjithatë, tensioni mes dy luftëtarëve vetëm sa ka shtuar eksitimin rreth meçit të ardhshëm

Ngazëllimi i UFC 287 bëri që Chandler të gjuante McGregor’s, gjë që shkaktoi një reagim nga irlandezi. Me të dy luftëtarët të uritur për fitore, kjo ndeshje me siguri do të jetë një moment kulmor i vitit për shumë tifozë MMA.

Adhuruesit e MMA menxi po presin ta shohin përballjen ndërsa Conor McGregor dhe Michael Chandler përgatiten të përballen më vonë këtë vit. Ndërsa të dy luftëtarët janë të njohur për stilet e tyre shpërthyese, kushdo mund ta hamendësojë se kush do të dalë në krye.

Chandler mund të ketë qenë më aktiv kohët e fundit, por McGregor është një profesionist i sprovuar me një aftësi për të mposhtur kundërshtarët. Megjithatë, ka disa pasiguri rreth statusit të McGregor në USADA dhe nëse ai do të jetë në gjendje t’i përmbahet udhëzimeve të kërkuara gjashtëmujore përpara luftës.

Pavarësisht kompleksitetit, fansat po e presin me padurim këtë përballje të shumëpritur. A do të jetë në gjendje McGregor të menaxhojë stilin e Chandler dhe të dalë fitimtar? Apo do të provojë Chandler të jetë shumë për irlandezin për t’u përballur?

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni