FLASH

Manchester City-Bayern Munich, formacionet e mundshme

Manchester City-Bayern Munich, formacionet e mundshme

11.04.2023 Sport

Përplasja ndërmjet Manchester City dhe Bayern Munich është njëra nga më interesantet në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Dy gjigantët evropianë ballafaqohen sonte në stadiumin ‘Etihad’ me fillim nga ora 21:00, në një sfidë të zjarrtë.

Trajneri i skuadrës gjermane Thomas Tuchel e ka konsideruar ndeshjen e sotme si njërën nga më të mira që mund t’i ofronte kjo garë dhe futbollit evropian, ndërsa Pep Guardiola ka thënë se do të jetë një ndeshje e vështirë, por kjo është ajo që ka të bëjë me konkurrencën dhe për të fituar duhet mposhtur më të mirët.

Këto janë formacionet e mundshme:

Manchester City: Ederson, Akanji, Ruben Dias, Ake, Stones, Rodri, Bernardo Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish, Haaland

Bayern Munich: Sommer, Pavard, de Ligt, Upamecano, Davies; Goretzka, Kimmich, Sane, Musiala, Coman, Muller

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani