FLASH

Liverpooli ofron 95 milionë euro për Bellinghamin

Liverpooli ofron 95 milionë euro për Bellinghamin

11.04.2023 Sport

Liverpooli i ka ofruar Borussia Dortmundit 95 milionë euro për mesfushorin Jude Bellingham.

Në nevojë të dëshpëruar për përforcime në mesfushë, Reds e Jurgen Klopp e kanë identifikuar Bellinghamin si objektivin e tyre kryesor përpara afatit kalimtar të kësaj vere.

Sipas burimeve të sajtit britanik “CaughtOffside”, gjigantët anglez tashmë e kanë dërguar ofertën e parë zyrtare prej 95 milionë eurove drejt ekipit gjerman.

Liverpool nuk ka marrë ende një përgjigje nga Dortmundi, në lidhje me këtë ofertë.

Që kur iu bashkua Dortmundit nga Birmingham City në vitin 2020, Bellingham, ka kontribuar drejtpërdrejt në 45 gola në 127 ndeshje në të gjitha garat.

Deri më tani për anglezin ka shprehur interesim edhe Manchester City dhe Real Madridi.

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni