FLASH

Liga e Kampionëve vjen sonte me dy supersfida

Liga e Kampionëve vjen sonte me dy supersfida

12.04.2023 Sport

Liga më e fortë në Evropë, Liga e Kampionëve, vazhdon sonte me dy superpërballje që luhen në kuadër të çerekfinaleve.

Milan-Napoli, sfidë kjo që luhet sonte në ‘San Siro’ është kryesfida e sontme, ndeshje kjo që pritet të prodhojë një ndeshje dramatike.

Tradita flet në favor të ‘Rossonerëve’, derisa ‘napolitanët’ e Amir Rrahmanit janë në top-formë dhe në Milano kanë udhëtuar me ambicie për të thyer skuadrën e Stefano Piolit.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër të natës së sotme ballafaqohen Real Madrid dhe Chelsea, duel që luhet në ‘Bernabeu’.

Kampionët në fuqi të Evropës, llogaritën favorit të paktën në letër, megjithatë, Frenk Lampard shpreson se të besuarit e tij, do të bëjnë paraqitje të mirë në kërkim të rezultat pozitiv përball skuadrës më të suksesshme në tokën evropiane.

Sonte takohen:

Milan-Napoli

Real-Chelsea

Të dy ndeshjet fillojnë në orën 21:00.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani