FLASH

Juventusi fiton minimalisht në çerekfinalen e parë ndaj Sportingut

Juventusi fiton minimalisht në çerekfinalen e parë ndaj Sportingut

13.04.2023 Sport

Juventusi ka shënuar fitore minimale 1:0 në shtëpi ndaj Sportingut.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për çerekfinalen e parë të Ligës së Evropës.

Dueli i zhvilluar në “Allianz Stadium” në Itali nuk prodhoi asnjë gol në pjesën e parë.

U desh të pritej minuta e 73-të, kur pas një tollovie në zonën e rreptësisë së mysafirëve më së miri përfitoi Gatti që i dha fitoren “Zonjës së Vjetër”.

Juventusi me një gol epërsi do të udhëtojë javën tjetër në Lizbonë për ta zhvilluar ndeshjen e kthimit, ku edhe do të përcaktohet ekipi gjysmëfinalist.

Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë