FLASH

Itali, tre shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë vdekur në një aksident trafiku

Itali, tre shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë vdekur në një aksident trafiku

10.04.2023 Itali

Mediumet italiane raportojnë se katër persona kanë vdekur nga aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Ponte Verde- Nizza Monferrato (Asti).

Sipas të njëjtave mediume, 3 të vdekur janë shtetas të Maqedonisë së Veriut. Tre shtetasit e RMV-së raportohet të kenë qenë të moshës 30 vjeçe, ndërsa personi tjetër nga Asti, i moshës 23 vjeçe.

Sipas asaj që është rikonstruktuar, makina me të cilën udhëtonte i riu është ndeshur ball për ballë me mjetin që mbante tre viktimat e tjera.

Aksidenti ka ndodhur përgjatë rrugës provinciale 456 të Turchino. Në vendngjarje kanë ndërhyrë dy ekipe zjarrfikëse (një nga Asti dhe një nga çeta vullnetare e Nicës), dhe policia rrugore e Astit.

Nga përplasja u shkatërruan plotësisht të dyja makinat, njëra prej të cilave përfundoi në parmakë mbrojtëse.

Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë