FLASH

Gjestet e pahijshme në fushë, kërkohet dëbimi i Ronaldos nga Arabia

Gjestet e pahijshme në fushë, kërkohet dëbimi i Ronaldos nga Arabia

20.04.2023 Sport

Një avokat saudit ka bërë thirrje që Cristiano Ronaldo të dëbohet nga vendi pasi ai u shfaq duke bërë një gjest fyes ndaj tifozëve pas humbjes 2-0 të Al-Nassr nga Al-Hilal të martën mbrëma.

Një video e publikuar në rrjetet sociale dukej se tregonte 38-vjeçarin duke bërë gjeste të pahijshme, duke kapur organin gjenital, teksa largohej nga fusha në përgjigje të tifozëve që brohoritnin emrin e rivalit të tij Lionel Messi.

Për këtë ngjarje ka reaguar avokati Nouf bin Ahmed, i cili kërkon që Ronaldo të dënohet ashpër për veprimet e tij.

“Kjo konsiderohet një krim i çnderimit publik dhe është një nga krimet që përfshin arrestimin dhe dëbimin nëse kryhet nga një i huaj,” tha Ahmed në Twitter, ndërsa ajo u zotua të paraqiste një ankesë në Prokurorinë Saudite për “krimin” e tij. të paturpësisë publike”.

Ronaldo ka tërhequr gjithashtu kritika të rënda nga gazetarët në Arabinë Saudite, me Ozman Abu Bakr që sugjeron që Al-Nassr duhet të ndërpresë kontratën e tij prej 175 milionë funte në vit pas ‘gjestit të tij imoral dhe të padukshëm kundër spektatorëve’.

Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni