FLASH

Edon Zhegrova: Ëndrra ime është që të luaj për Barcelonën

Edon Zhegrova: Ëndrra ime është që të luaj për Barcelonën

17.04.2023 Sport

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova, i cili është bërë një lojtar kyç i skuadrës së Lille, ka folur për ekipin e ëndrrave.

Zhegrova tha gjatë një interviste se ëndrra e tij është që të luajë për Barcelonën.

“Unë jam duke punuar shumë. Kam bërë progres në anën fizike dhe taktike. Nuk do të ndalem derisa të arrijë atje. Por, në futboll nuk i dihet. Po shpresoj që ta kem shëndetin, të vazhdoj të punoj dhe pastaj tjerat vijnë”, tha Zhegrova në Sports Show në Klan.

24-vjeçari ishte protagonist në dy ndeshje për skuadrën franceze.

Edon Zhegrova, javën e kaluar realizoi dy gola kundër Lorient duke ia mundësuar fitoren ekipit të tij.

Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë