FLASH

Dyshohet se shqiptari vrau gruan e tij në Zvicër

Dyshohet se shqiptari vrau gruan e tij në Zvicër

15.04.2023 Maqedoni e Veriut

Një burrë dyshohet se e ka vrarë gruan e tij të premten në Zvicër.

Siç njofton policia zvicerane, gruaja u gjet në banesë në Erlen derisa Policia Kantonale ku dhe u konstatua vdekja e saj.

Të premten e 14 prillit, policia kishte pranuar një thirrje nga një burrë se kishte plagosur për vdekje gruan e tij ku dhe më pas e arrestuan burrin 42-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

Shkaqet e këtij rasti të rëndë ende po hetohen nga ana e organeve të rendit.

Prokuroria publike e ka hapur rastin penal, derisa sipas mediave zvicerane çifti ishte në prag të divorcit.

Nga deklarimi i të afërmve kuptohet se i dyshuari ishte i paaftë për të punuar për shkak të një sëmundje që kishte,

I dyshuari dhe viktima, thuhet se kishin së bashku tri vajza.

Sipas raportimit të mediave zvicernae, bëhet e ditur se bëhet fjalë për një çift bashkëshortor shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër