FLASH

Dyseldorf: Kërcënon me armë të rreme një grup personash, arrestohet shqiptari

Dyseldorf: Kërcënon me armë të rreme një grup personash, arrestohet shqiptari

13.04.2023 Gjermani

28-vjeçari shqiptar ka vrapuar pas një grupi prej tre personash, me armën mashtruese me pamje reale në dorë dhe ka bërtitur që të gjithë të shtrihen në tokë.

Një person 32 vjeçar është kërcënuar të mërkurën pasdite (12 prill) në orën 17:35 nga një 28-vjeçar me një automatik ajror pranë Stacionit Qendror Hekurudhor të Düsseldorfit.Kërcënuesi është arrestuar dhe ka nisur procedimi penal ndaj tij.

Mësohet se  28-vjeçari shqiptar ka vrapuar pas një grupi prej tre personash, me armën mashtruese me pamje reale në dorë dhe ka bërtitur që të gjithë të shtrihen në tokë, raporton nrw-aktuell.tv. Teksa 32-vjeçari gjerman ishte shtrirë në tokë, ai ka parë automatikun që i drejtohej. Pas kësaj, i dyshuari ka ikur duke qeshur në drejtim të panjohur.

Personi i dëmtuar është paraqitur në qendrën e policisë federale në stacionin kryesor të trenit dhe ka përshkruar rastin që i ka ndodhur. Përveç tij, edhe dëshmitarë të tjerë kanë telefonuar policinë (nr 911).

28-vjeçari është gjetur në afërsi të vendit të ngjarjes. Policia ka mundur të shohë atë duke hedhur tutje armën e rreme, transmeton albinfo.ch. Sidoqoftë ai është arrestuar dhe është dërguar në stacionin e policisë federale. Arma (një imitim mitralozi)  është konfiskuar.

Më vonë doli se i dyshuari po qëndronte në Gjermani pa leje. Ai është dërguar në mbajtje policore dhe ndaj tij ka nisur procedimi penal për kanosje, qëndrim të paligjshëm dhe procedim për kundërvajtje administrative për shkelje të ligjit për armët.

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë