FLASH

Chelsea pas eliminimit nga Championsi, në sulm për Alvarez-in

Chelsea pas eliminimit nga Championsi, në sulm për Alvarez-in

19.04.2023 Sport

Chelsea cila po kalon një nga sezonet më të dobëta viteve të fundit, tashmë është duke menduar për përforcime e tregut të kësaj verë.

‘Blutë’ e Londrës që mbrëmë u eliminuan nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Real Madridi, janë të interesuar për sulmuesin e Manchester City-t, Lulian Alavrez.

Sipas ‘Fichajes’, Chelsea po mendon për transferimin e sulmuesit të Manchester City, Julian Alvarez gjatë kësaj verë.

Alvarez thuhet se është i zhgënjyer me minutazhen e vogël në skuadrën e Pep Guardiolës, andaj edhe kërkon një sfidë të re.

Chelsea nuk është i sigurt për të ardhmen e Armando Broja dhe Pierre-Emerick Aubameyang dhe Alvarez-in e sheh kandidat ideal për t’i zëvendësuar ata.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë