FLASH

Carragher e kritikon ashpër Granit Xhakën

Carragher e kritikon ashpër Granit Xhakën

10.04.2023 Sport

Analisti i Sky Sports Jamie Carragher është i bindur se vendimi i Granit Xhakës për të reaguar ndaj një incidenti me Trent Alexander-Arnold i kushtoi Arsenalit në barazimin 2-2 të dielën kundër Liverpoolit.

Jamie Carragher e kritikoi ashpër Granit Xhakën dhe pretendoi se mesfushori i Arsenalit e ktheu në lojë Liverpool-in pasi nga ai moment u zgjuan tifiozët në “Anfield Road”.

“Mendoj se kjo e bëri Liverpoolin të kthehet në lojë. Jam i kënaqur që Xhaka e bëri këtë, por njëkohësisht jam i zemëruar me të. Unë nuk jam një tifoz i Arsenalit, por nëse do të isha një tifoz i “Topçinjëve”, atëherë do të shpërtheja, nuk e di çfarë bëri, nuk e kutoj pse? Është shumë e çuditshme! Loja ishte në në duart e tyre, dhe çfarë bëri ai, e ngacmoi turmën në “Anfield” pas përplasjes së Xhakës me Arnoldin”, tha Carragher për Sky Sport.

Arsenali është akoma lider në tabelë me 73 pikë, gjashtë më shumë se Manchester City i vendit të dytë që ka një ndeshje më pak.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani