FLASH

Befasia vjen nga Spanja: Dybala në verë te Real Madridi?

Befasia vjen nga Spanja: Dybala në verë te Real Madridi?

01.04.2023 Sport

Me Karim Benzeman që ka luftuar me çështjet e fitnesit për pjesën më të madhe të këtij sezoni, Real Madrid mund të kërkojë në verë për një zëvendësues.

Alvaro Rodriguez do të promovohet në ekipin e parë sezonin e ardhshëm, por pikëpyetje do të mbeten nëse adoleshentit uruguaian mund t’i besohet luajtja e sulmuesit të dytë.

Ylli danez i Atalantës, Rasmus Hojland, është lidhur me një lëvizje te kampioni në fuqi i Evropës, por thashethemet tani janë rritur në lidhje me një tjetër sulmues të Serisë A, që është Paulo Dybala i Romës.

Reprezentuesi argjentinas, i cili ishte pjesë e skuadrës fituese të Kupës së Botës nga Lionel Scaloni vitin e kaluar, ka rizbuluar formën e tij më të mirë në kryeqytetin italian këtë verë.

Megjithatë, ai ka një klauzolë lirimi prej vetëm 12 milionë eurosh, e cila ka alarmuar shumë klube në të gjithë Evropën, përfshirë Real Madridin, sipas Sport.

Do të jetë një verë e rëndësishme për Real Madridin, me disa lojtarë të rinj, dhe ndoshta një trajner të ri, që kërkohen për të përmirësuar skuadrën për edicionin e ri.

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër