FLASH

Barcelona mendon për yllin e Liverpoolit

Barcelona mendon për yllin e Liverpoolit

09.04.2023 Sport

Kanë kaluar pothuajse dhjetë vjet që kur Thiago (31) u largua nga FC Barcelona dhe shkoi në Bayern Munich. Spanjolli, i cili është në Liverpool që nga vjeshta e vitit 2020 (me kontratë deri në 2024), mund të kthehet te katalunasit në verë.

Barcelona po merret me pesë lojtarë që do të forconin mesfushën . Kjo listë e ngushtë përfshin – krahas Dani Olmo (24, Leipzig), Xavi Simons (19, Eindhoven), Arnau Martinez (19, Girona) dhe Sergio Gomez (22, Manchester City) – Thiago.

“Ai e njeh klubin dhe do të përshtatej shpejt me stilin e lojës”, thuhet në raport. Një tjetër plus: Thiago luajti së bashku me trajnerin aktual Xavi (43) te Barça .

New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani