FLASH

Barcelona dhe La Liga arrijnë marrëveshje për planin e qëndrueshmërisë për të rikthyer Messin

Barcelona dhe La Liga arrijnë marrëveshje për planin e qëndrueshmërisë për të rikthyer Messin

20.04.2023 Sport

Barcelona dhe La Liga thuhet se janë afër arritjes së marrëveshjes për një plan që skuadra katalunase ka përgatitur në mënyrë që Lionel Messi të kthehet në klub në afatin kalimtar të verës.

Blaugranët aktualisht nuk janë në gjendje të regjistrojnë lojtarë për shkak të mungesës së hapësirës në kufirin e pagave të tyre, por kanë paraqitur një plan financiar që do t’i lejonte ata të nënshkruajnë me Messin, të cilit i skadon kontrata këtë verë.

Sipas gazetarit Gerard Romero, të dy palët janë në kontakt të rregullt për këtë çështje, me Barcelonën që po përpiqet të gjejë një mënyrë për ta bërë atë të ndodhë.

Të mërkurën, presidenti i La Liga-s, Javier Tebas tha se nuk ishte e pamundur, por ishte ende shumë larg që të ndodhte.

Plani thuhet se përfshin dy largime të mëdha nga klubi, një ulje pagash për skuadrën dhe katër nënshkrime, njëra prej të cilave është Messi.

Mendohet se Ilkay Gundogan dhe Inigo Martinez mund të jenë dy nga planet e tjera. Nëse Barcelona është në gjendje t’i kryejë ato operacione, atëherë La Liga do t’i lejojë Barcelonës të nënshkruajë me Messin.

Raportet e fundit kanë dalë edhe për ofertën e kontratës së Messit nga Barcelona.

Megjithatë, siç paralajmëron Joan Fontes, një faktor vendimtar do të jetë kryerja e këtyre shitjeve, pasi La Liga do të duhet të shohë paratë në llogaritë e Barcelonës përpara se Messi të mund të regjistrohet.

Tebas nuk do ta lejojë Barcelonën të nënshkruajë dhe të regjistrojë Messin në teorinë e këtyre shitjeve.

Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni