FLASH

Arsenali gabon në hapa

Arsenali gabon në hapa

16.04.2023 Sport

Arsenali ka bërë gabim në hapa gjatë ecjes drejt titullit të kampionit në Premier League. Në një ndeshje dramatike ka barazuar me West Hamin 2-2.

Skuadra e Mikel Artetas ka bërë një fillim të shkëlqyeshëm me dy gola brenda dhjetë minutave, kur kanë realizuar Gabriel Jesus dhe Martin Odegaard. 

Benrahma (33′) dhe Bowen (54′) kanë barazuar rezultatin për vendasit. 

Pas kësaj ndeshje prapë Arsenal kryeson tabelën, por vetëm me katër pikë më shumë se sa Manchester City. 

West Ham gjendet në pozitën e pesëmbëdhjetë me tridhjetë e pesë pikë. 

Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni