FLASH

Arrestohen tri femra në Gjilan, zhvillonin prostitucion në një qendër për masazh

Arrestohen tri femra në Gjilan, zhvillonin prostitucion në një qendër për masazh

09.05.2023 Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar tri femra në Gjilan, nën dyshimin se ato janë duke zhvilluar prostitucion në një qendër për masazh.

Rasti ka ndodhur më 8 maj, rreth orës 10:30.

“Pas implementimit të masave të veçanta është arritur te dyshimi se në një sallon masazhi është duke u zhvilluar prostitucion.

Njësitë policore kanë kapur në flagrancë dy të dyshuara kosovare të cilat kishin pranuar para për shërbime seksuale.

Po ashtu është arrestuar edhe pronarja sallonit e dyshuara kosovare pasi që në bashkëpunim me të dyshuarat ka kryer veprat penale të lartcekura”, njofton Policia.

Në konsultim me prokurorin tri të dyshuarat pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Vitamina - Marketing Agency Marketing / Web Srednje Bitnje 72, 4209 Žabnica,
Slloveni
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë