FLASH

Aksident në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë, veturat përfundojnë në një lokal

Aksident në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë, veturat përfundojnë në një lokal

18.04.2023 Kosovë

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rrugën Prishtinë – Mitrovicë.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Telegrafin se në aksident janë përfshirë tri vetura.

“Sot rreth orës 10:30 kemi pranuar informatën se në rrugën Prishtinë -Mitrovicë, ka ndodhur një aksident trafiku.

Në këtë aksident kanë qenë të përfshira tri automjete ( një ka qenë në lëvizje dhe dy të parkuara).

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar 3 persona si dhe janë shkaktuar dëme materiale në një lokal”, theksoi ajo.

Ahmeti shtoi tutje se me rastin po merret njësiti i trafikut.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë