FLASH

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 19-vjeçari shqiptar

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 19-vjeçari shqiptar

18.04.2023 Itali

Një 19 vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në Itali. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së hënës në Rovato të Italisë, ku një makinë tip “Ford Focus” është përplasur me një kamion që po ecte në drejtim të kundërt të udhëtimit.

Mediat shkruajnë se kamioni që ishte në krahun e kundërt nuk i la rrugë tjetër të riut shqiptar, i cili është përplasur me murin e betonit në anë të rrugës që kufizon nënkalimin.

Lëndimet gjatë përplasjes ishin shumë të rënda për Adenajd Hoxhën, duke i marrë jetën. 19 vjeçari shqiptar ishte student dhe kishte vetëm pak kohë që ishte vendosur në këtë zonë bashkë me familjen.

Në vendngjarje policia rrugore, zjarrfikësit dhe 118 punonjësit e shëndetësisë, të cilët fatkeqësisht nuk kanë mundur të bëjnë asgjë përveç konstatimit të vdekjes së shoferit.

ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Bautrocknung-Profi GmbH Ndërtimtari Berliner Allee 35, 30855 Langenhagen,
Gjermani
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër