FLASH

18 vjeçari nga Kosova humb jetën në një aksident trafiku në Itali

18 vjeçari nga Kosova humb jetën në një aksident trafiku në Itali

11.05.2023 Itali

Një aksident tragjik rrugor i ka marrë jetën një 18-vjeçarit Admir Hoti në Portogruaro.

Ai ka vdekur nga përplasja e makinës që drejtonte.

Gjithçka ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së 10 majit, në shtrirjen e unazës Mattei që të çon nga viadukti i rrethrrotullimit të Alpinit drejt Noiarit.

Në përplasjen e tmerrshme janë përfshirë dy makina.

Duket se origjina e përplasjes është shkaktuar nga rrëshqitja e një Fiat Grande Punto e cila po lëvizte nga San Stino në drejtim të Portogruaro.

Ekipet e shpëtimit mbërritën me shpejtësi në vendngjarje, me tre autoambulanca, një ekip zjarrfikëssh dhe dy patrulla karabinierësh.

Pavarësisht ndërhyrjes në kohë të ekipeve të shpëtimit dhe transportit emergjent në spitalin Angelo në Mestre, nuk mund të bënin asgjë për të riun kosovar.

Leard d.o.o. Ndërtimtari Temniška ulica 69, 4202 Naklo,
Slloveni
ISEFERI SH.P.K. Prodhimtari Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Tanko GP d.o.o. Ndërtimtari Tominceva cesta 24, Kranj, 4000 Kranj,
Slloveni
Deon plâtrerie-peinture Sàrl Ndërtimtari Rue des Bains 35, 1205 Genève,
Zvicër